مراسم یکمین سالگرد در گذشت امام جمعه فقید خاوران برگزار می گردد

مراسم یکمین سالگرد در گذشت امام جمعه فقید خاوران برگزار می گردد

40
به گزارش خاوران آنلاین مراسم یکمین سالگرد زنده یاد امام جمعه فقید خاوران حضرت آیت الله حاج سید محمد علی هاشمی پنج شنبه ۲۹تیر ۱۳۹۶از ساعت ۱۷:۳۰لی۱۹در مصلی نماز جمعه این شهر برپا می گردد در زیر به خلاصه ای از زندگی نامه ی این عالم گرانقدر اشاره شده است.
حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی هاشمی فرزند سید احمد در سال۱۲۹۸هجری شمسی در یک خانواده مذهبی در شهر خاوران دیده به جهان گشود.ایشان از سادات و نسبشان به حضرت امام موسی بن جعفر(ع) می رسد.
وی در سن سه سالگی پدر بزرگوارش را از دست می دهد.دوران طفولیت در دامان مادر مکرمه و به سرپرستی عموی گرامیش سپری نمود.در سن۲۰سالگی به لباس مقدس روحانیت مشرف گردید و دروس فقهه و اصول فلسفه و حکمت و تفسیر را در نزد آیات اعظام حضرت آیت الله سید نور الدین الحسینی الهاشمی،سید عبدالحمید آیت اللهی،سید علی خفری تلمذ نمودند.
وی با این که در شهر خاوران سکونت داشتند اما در تمام بخش خفر حضور و نسبت به عمران و آبادانی کشاورزی و احداث مساجد نقش به سزایی داشتند. ایشان از بسیاری از مراجع و آیات اعظام خاص آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی و آیت الله بروجردی ،آیت الله حکیم و حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری اجازه امورات و حصبه شرعیه داشتند.
ایشان بارها در جبهه های جنگ تحمیلی همراه با کمک های مردمی حضور می یافتند و به تشویق رزمندگان می پرداختند.
در تاریخ۵/۱۰/۱۳۵۸با حکم حضرت امام خمینی(ره)به عنوان امام جمعه خفر و خاوران منصوب شدند. در سال ۱۳۹۲ در همایش اعئمه جمعه سراسر کشور که در تهران برگذار شد به عنوان مسن ترین امام جمعه کشور معرفی شد.۳۵سال از عمر خود (۲۵سال به امامت جمعه خفر و ۱۰ سال امام جمعه خاوران) گذراندند.ایشان از ذوق شعری بسیار خوبی در رسای اهل بیت برخوردار و مقالات زیادی در زمینه های مختلف به رشته تحریر در آوردند .
ایشان دارای۵فرزند دختر و۴فرزند پسر می باشد.حجت الاسلام هاشمی در ۱۳فروردین۱۳۹۳به علت کهولت سن و سکته مغزی در بیمارستان های جهرم و شیراز بستری بودند و بالاخره در تاریخ۲۹/۴/۱۳۹۵دعوت حق را لبیک و به ملکوت اعلاء پیوست.

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex