نبود امکانات تفریحی تهدیدی برای سلامت شهروندان/ آیا جوانان مناطق محروم همچون شهر خاوران تفریح سالم نمی خواهند؟

نبود امکانات تفریحی تهدیدی برای سلامت شهروندان/ آیا جوانان مناطق محروم همچون شهر خاوران  تفریح سالم نمی خواهند؟

02-24
کم کم زمان تعطیلات مدارس و دانشگاهها فرا می رسد اما هر روز بر نگرانی خانواده های خاورانی از نوع گذراندن اوقات فراغت فرزندانشان بدلیل کمبود مراکز تفریحی بیشتر و بیشتر می شود.
به گزارش خبرنگار خاوران آنلاین ، فضاهای تفریحی و فرهنگی می‌تواند نقش چشمگیری در سلامت جسمی و به تبع آن روانی، اقشار مختلف جامعه داشته باشد اما همواره یکی از دغدغه‌های اصلی شهروندان شهر محروم خاوران، کمبود فضاهای تفریحی و فرهنگی در آن است.

وقتی جوانان مکان خاصی جهت گذراندن اوقات فراغت خود نداشته باشند خواه یا ناخواه به تفریح های نامناسب روی می آورند و همین امر می تواند زمینه ساز افزایش آسیب های اجتماعی باشد، نبود امکانات فرهنگی و هنری و تفریحی باعث شده تا جوانان به فعالیت های بیهوده ای چون حضور در جمع‌های دوستانه، رفت و آمد بی‌هدف در خیابان و یا حضور در پاتوق قلیان ها روی بیاورند.
با مروری بر مراکز تفریحی و ورزشی خاوران می توان به این نتیجه رسید که تنها پارک شهر که روزگاری با همان اسباب های بازی کم باعث شادی بچه ها می شد به دلیل بی توجهی روزگار خوشی ندارد و حتی سالن ورزشی که دلخوشی جوانان این شهر است به دلیل فرسودگی فراموش شدن رو به تخریب و از بین رفتن است.
متاسفانه در شهر خاوران به نظر می رسد از جانب مسئولین فعل نخواستن و نمی شود صرف می شود و یا این که چشم هایشان را بر روی واقعیت های جامعه بسته اند.
شهری که زمانی جواناننش در همه عرصه ها در منطقه و شهرستان جزء برترین ها بودند این روز ها به دلیل بی توجهی رو به افسردگی رفته و فارغ از توجه مسئولین راهی را در پیش گرفته اند که بی شک بجز پسرفت چیزی عایدشان نخواهد شد.
این گزارش شروعی است تا تلنگری باشد بر مسئولان که چیزی به آغاز تعطیلات نسل نوجوان و جوان نمانده و نیاز است دستی به سر و روی اماکن تفریحی از جمله پارک و سالن ورزشی شهر بکشند تا جلوی افزایش آمار جذب جوانان به سوی تفریحات نا سلام و در نتیجه عدم تهدید سلامت خانواده ها گرفته شود.

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex