سهم خاوران از جاده ترانزیتی شمال-جنوب کمتر از صفر

سهم خاوران از جاده ترانزیتی شمال-جنوب کمتر از صفر

پای صحبت های پیرمردهای ۷۰ساله هم که می نشینی می گویند قبل از انقلاب را یادشان است که داشتند جاده خاوران-سروستان را میخ کوبی می کردند.

چند دهه گذشته تا بالاخره این آرزو تحقق یافت و همه چشم انتظار تحول در خاوران با احداث این جاده شدند. شاهراه بودن خاوران بحث امروز یا دیروز نیست این را عشایر غیور کشورمان که صدها سال است که برای رفتن به مناطق ییلاقی این مسیر را انتخاب می کند بهتر درک می کنند. اکنون که جاده خاوران سروستان در مسیر جاده ترانزیتی شمال-جنوب قرار گرفته است اما سهم خاوران از این جاده کمتر از صفر است . حتی مسافرانی که از این مسیر عبور می کنند به جزء چند دست انداز،نمودی از خاوران را مشاهده نمی کنند.

 چند سال از راه اندازی این جاده می گذرد اما از این مسیر کمترین بهره را خاورانی ها برده اند از طرفی به دلیل مشکل در حریم منابع طبیعی بودن و از طرفی دیگر نبود ورودی مناسب برای وارد شدن به شهر خاوران.

 

امیدواریم مسئولین محترم هرچه زودتر به فکر بیفتند. به قول یکی از دوستان این جاده بیشتر از آنکه برای خاورانی ها مفید باشد به اقتصاد روستای مومن آباد کمک کرده است.

 

نکند روزی برسد که ما فقط نظاره گر باشیم….

 

درباره نویسنده

161مطلب نوشته است .

یک نظر on “سهم خاوران از جاده ترانزیتی شمال-جنوب کمتر از صفر”

  • ناشناس wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۴, ۱۴:۲۹

    سلام. آن زمان که مسولان شهرستان فسا مناطق حریم خاوران(از لبه شمالی جاده ترانزیت) را بنام مناطق تحت حفاظت سازمان منابع طبیعی خود ثبت میکردند آیا کسی اعتراض کرد؟؟
    از زمان تسطیح زمینهای شهرک تاکنون چندسال گذشته و بطورمیانگین هرسال چند خانوار در آنجا سکونت یافتند؟ شهرداری چه امکاناتی برای تسهیل درسکونت شهرک در نظر گرفته که مردم را برای سکونت تشویق وترغیب کند

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex