همایش پیرغلامان حسینی در شهر خاوران برگزار شد

همایش پیرغلامان حسینی در شهر خاوران برگزار شد

z
به گزارش خبرنگار خاوران آنلاین همایش پیرغلامان حسینی در شهر خاوران با حضور شمار کثیری از مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و جمعی از مسؤولان فرهنگی مذهبی در سالن مصلی نماز جمعه برگزار شد.
این همایش در راستای گسترش فرهنگ عاشورایی و آموزه های قیام حسینی و با هدف تجلیل از پیرغلامان حسینی به همت شهرداری و شورای اسلامی و برخی دیگر از نهادهای مذهبیبرگزار شد و در پایان آن از شماری از پیرغلامان حسینی و مداحان باسابقه قدردانی به عمل آمد. گزارش مراسم فوق به شرح زیر می باشد:
#گردهمایی فوق با تلاوت قران مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.
#شهردار خاوران به عنوان اولین سخنران این همایش به اهداف برپایی همایش پیرغلامان حسینی اشاره کرد.و به مدیریت مناسب برنامه های مذهبی که اجراء می شود تاکید کرد.
#ریس اداره اوقاف منطقه نیز در سخنرانی خود خواستار ثبت هیئت های مذهبی شهر خاوران شد.
#ریس شورای شهر خاوران هم در همایش فوق سخنرانی کرده و به واقعه ی کربلا اشاره کرد که به عنوان انقلاب فرهنگی تمام عصر ها شناخته می شود امیدی در ادامه افزود:اهمیت کار فرهنگی در جامعه ما بسیار بالاست تا آنجا که مقام معظم رهبری می فرمایند:کار فرهنگی چیزیست که حاضرم جانم را در این راه فدا کنم.
وی همچنین به بیان پیشینه ی مذهبی در شهر خاوران اشاره کرده و خواستار این شد که هیئت های مذهبی در خاوران ثبت گردند.ریس شورای شهر خاوران به کمبود امکانات فرهنگی در خاوران اشاره کرده و به نیاز این شهر به سالن اجتماعات جهت برپایی مراسم های مذهبی و ملی تاکید کرد.
#ریس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان هم در سخنان خود به نکاتی در مورد موقوفات این شهرستان اشاره کرد وی در مورد واقعه ی کربلا نیز نکاتی را بیان نمود حجت الاسلام جنگجواز تلاش ها و پیگیری های مجدانه شورای اسلامی شهر خاوران در راستای امور فرهنگی نیز تقدیر و تشکر نمود.
در پایان مراسم تعدادی از پیرغلامان اهل بیت مورد تقدیر قرار گرفتند و در انتها یکی از مداحان به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداخت

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex