مشکلات درمانگاه،بیکاری و… به کنار ،خاوران به زودی به کویر تبدیل می شود

مشکلات درمانگاه،بیکاری و... به کنار ،خاوران به زودی به کویر تبدیل می شود

images

از قدیم گفته اند آب و آبادانی و هر جا آب باشد آبادانی هم هست ،این قضیه در مورد خاوران هم صدق می کند .
بی شک بنای ایجاد خاوران بودن آب و قنات های مختلف بوده است. سالیان سال مردم خاوران به خاطر وجود همین قنات ها در باغ ها امرار معاش می کردندو سرسبزی و زیبایی خاوران به خاطر وجود همین باغ ها بوده است. اما چند سالی می شود که به دلیل کمبود آب تعداد زیادی ازچاه ها و قنات های خاوران خشک شده است که بااین کم آبی استارت از بین رفتن باغ های خاوران زده شده است
به خاطر بی تد بیری بعضی از مسئولین مجوز ایجاد چاه های عمیق به بعضی از باغداران داده شده که همین امر مهمترین دلیل کاهش آب های زیر زمینی خاوران شده است و در نتیجه اکثر باغ ها به خاطر کم آبی و نبود آب خشک شده اند.حتی تعدادی از باغداران مجبور هستند با آب های فاضلاب باغ های خوود را آبیاری کنند و با این رویه ای که وجود دارد خاوران به زودی به خاطر بی آبی تبدیل به کویر می شود می شود و هر روز شاهد خشک شدن باغ ها هستیم.
بی شک کنترل آب های زیر زمینی و پلمپ چاه های غیر مجاز و جلوگیری از ایجاد چاه های عمیق باعث حفظ آب های زیر زمینی و مدیریت آنها می شود در کنار عوامل یاد شده اختصاص بودجه مناسب جهت لایروبی قنوات نیز راهکار مهم و اساسی برای حفظ باغ ها ی خاوران است.

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex