جاده خاوران سروستان به عنوان کمربندی استان فارس شناخته می شود /امنیت بالا مطلوبیت کاهش زمان و مسافت از ویژگی های جاده خاوران به سروستان است/عبور جاده ترانزیت از خاوران بعنوان یک مزیت در رشد آبادانی این شهر است/ این جاده خاوران را به یک کانون ارتباطی مهم تبدیل خواهد کرد

 جاده خاوران سروستان  به عنوان کمربندی استان فارس  شناخته می شود /امنیت بالا  مطلوبیت  کاهش زمان و مسافت از ویژگی های جاده خاوران به سروستان  است/عبور جاده ترانزیت از خاوران  بعنوان یک مزیت در رشد آبادانی این شهر است/ این جاده خاوران را به یک کانون ارتباطی مهم تبدیل خواهد کرد

index
در ابتدای این مقاله به بررسی اهمیت راه های ارتباطی در پیشرفت و توسعه شهر ها می پردازیم
راهها به عنوان یک زیرساخت اصلی، نقش مهمی در توسعه و آبادانی شهرها دارند.
راه از گذشته های دور تا بحال بعنوان یک نقش کلیدی سبب ارتباط بین شهر ها و روستاها بوده است اما اینکه چگونه راه تاثیر بر روی پیشرفت جوامع دارد جای تامل دارد که می توان در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.
در گذشته شهر ها و روستاهایی که از راه ارتباطی مناسب برخوردار بوده اند و در نزدیکی شهرهای همسایه قرار داشته اند معمولا داد و ستد ها بین این مناطق از رونق خاصی برخوردار بوده و به همین خاطر موتور محرکه تولید در زمینه های مختلف بدلیل وجود بازار فروش گسترش یافته است. از سوی دیگر شهرهایی که در مسیر راه های پر رفت و آمد قرار گرفته اند با شناسایی فرصت ها و پتانسیل های موجود خود ، راه رشد را سریعا در پیش گرفته اند .
اما با توجه به افتتاح رسمی جاده خاوران سروستان که به عنوان کمربندی استان فارس نیز شناخته می شود به نقش این کمربندی در رونق خاوران می پردازیم عبور جاده ترانزیت از خاوران بعنوان یک مزیت در رشد آبادانی و شناخته شدن این شهر است.
امنیت بالا و مطلوبیت و کاهش زمان و مسافت از ویژگی های جاده خاوران به سروستان است.
با توجه به این مسئله در برنامه ریزی های شهر باید حتما توجه بسیار ویژه ای به این راه مواصلاتی نمود. اگر می خواهیم شهرمان از رونق برخوردار شود از توسعه جغرافیایی شهر به سمت جاده های ارتباطی اصلی نباید غافل بمانیم.
. باید خاطر نشان ساخت که توسعه این جاده زیباسازی و درخت کاری و همچنین ساخت و ساز در اطراف این جاده و ایجاد بازارچه در ورودی و خروجی خاوران،کامل کردن پارک بزرگ شیخ احمدی که در مسیر جاده قرار دارد،احداث مجتمع رفاهی بی شک اولویت بسیار بالایی در برنامه ریزی های توسعه شهری خاوران دارد.
در دستور کار قرار گرفتن موارد مطرح شده (ولو به هر قیمت ممکن ) و در اسرع وقت سبب تسریع در شکوفایی و رشد شهر خواهد شد و نمی توان از آن بسادگی گذشت.
بی شک این جاده خاوران را به یک کانون ارتباطی مهم تبدیل خواهد کرد
اگر بخواهیم شهر خاوران را که شهر مذهبی ،گردشگری و توریستی معرفی کردیم در این راستا توسعه بدهیم بی شک راه مهمترین دغدغه ما خواهد بود حال آنکه در سال های اخیر ما برای توسعه راه های داخل و خارج شهری دغدغه های خاطر زیاد داشتیم که خوشبختانه افتتاح رسمی جاده خاوران سروستان و آسفالت خیابان انقلاب این دغدغه ها را به حد اقل رسانده است اما هنوز دغدغه های همچنین راه مناسب برای دسترسی به شهرک جدیدالاحداث هاشمیه ،راه دسترسی مطمئن به پمپ CNGوجود دارد که بی شک مهمترین راه متصل شدن شهرک به خاوران مسیر ابتدای خیابان انقلاب می باشد.
حال که سالیان سال مردم خاوران چشم انتظارافتتاح جاده خاوران سروستان بوده اند نباید نسبت به بهر برداری از این جاده در جهت ررونق خاوران غافل شد .

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex