بسیاری از داشته های طبیعت گردی و اکوتوریسم خاوران پراکنده و ثبت نشده است/خاوران چهار فصلش غرق زیبایی است/این شهرتوانایی جذب گردشگران حتی خارجی را دارد/فراهم کردن امکانات رفاهی مهمترین و اساسی ترین اقدام جهت هموار کردن راه طبیعت گردان به خاوران است

بسياري از داشته هاي طبیعت گردی و اکوتوریسم خاوران پراکنده و ثبت نشده است/خاوران چهار فصلش غرق  زيبايي است/اين شهرتوانايي جذب گردشگران حتي خارجي را دارد/فراهم كردن امكانات رفاهي مهمترين و اساسي ترين اقدام جهت هموار كردن راه طبيعت گردان به خاوران است

h
مجموعه گسترده‎ای از منابع طبیعی و باغ ها، داشته‎های طبیعت گردی و اکوتوریسم خاوران را تشکیل می‎دهند که متأسفانه بسیاری از آنها پراکنده و ثبت نشده است و مستنداتی نظیر گزارش، ‌عکس و فیلم‎های قابل ارائه و استاندارد درباره آنها کم است. بررسی جغرافیای طبیعی خاوران و همچنین امکان سنجی هر کدام از جاذبه‎های اکوتوریستی قابل سرمایه‎گذاری دراین شهر، حاکی از آن است که اکوتوریسم درخاوران یک منبع اقتصادی کم نظیر و بسیار مستعد اما متأسفانه رها شده به حال خود است.
وجود باغ ها و کوچه باغ های که متاسفانه به دلیل عدم رسیدگی مناسب رها شده اند،وجود قنات های مختلف که سر آمد آنها قنات شیخ احمدی و مخستان است که بی شک آب مخستان یکی از زلال ترین و خالص ترین آب ها می باشد،وجود کوه ها و تپه های مختلف در اطراف خاوران،مجاورت جنگل بکر و جذاب شدید با پوشش های مختلف گیاهی ،حضور عشایر در دامنه کوه هاو جنگل شدید، خاوران را نگین اکوتوریسم و طبیعت گردی شهرستان و حتی استان خواهد کرد اگر که برنامه ریزی مناسب و ایده ال برای این امر طراحی شود.
چند سالی می شود که گردش گران ایرانی و حتی خارجی طبیعت گردی را در برنامه های اصلی سفر خود قرار داده اند بی شک خاورانی که چهار فصلش سر تا سر زیبایی است توانایی جذب گردشگران حتی خارجی را دارد.ایجاد امکانات رفاهی مناسب در کنار نعمت های خدادادی این شهر مسیر را برای شناسایی بهشت گمشده شهرستان و استان فراهم می کند.
طبیعت خاوران سرشار از شگفتی هایی است که مردم و طبیعت گردان به دنبال آن هستند حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که میهمانانی جهت پذیرایی به خاوران دعوت کنید و آنها غرق در زیبایی و جذابیت خاوران شوند .شهرمان سر شار از زیبایی های مورد علاقه گردشگران است می شود با یک مدیریت و برنامه ریزی شایسته راه گردشگران را به خاوران باز کرد و در این بین نسبت به رونق اقتصادی هم گام برداشت.
قرار داد با تور ها و شرکت های طبیعت گردی و فراهم کردن امکانات رفاهی مهمترین و اساسی ترین اقدام جهت هموار کردن راه طبیعت گردان به خاوران است. که این امر همت و تلاش مسئولین را می طلبد به امید اینکه با تلاش مسئولین و همراهی مردم شاهد رونق گردشگری در شهر زیبای خاوران باشیم.

برچسب :

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex