کاش خاوران را آب و جارو کنیم/شهرمان به اسم شهر امام رضا(ع)شناخته می شود/ضامن آهو دلها را روانه حرمش کرده اما دریغ از جشن آبرومندانه در خاوران برای افتخار ایران/ما نزدیک سومین شهر مذهبی هستیم/ امام زاده محمد ، واجب التکریم است و مظلوم/

کاش خاوران را آب و جارو کنیم/شهرمان به اسم شهر امام رضا(ع)شناخته می شود/ضامن آهو دلها را روانه حرمش کرده اما دریغ از جشن آبرومندانه در خاوران برای افتخار ایران/ما نزدیک سومین شهر مذهبی هستیم/ امام زاده محمد ، واجب التکریم است و مظلوم/

images[3]
این روزها سر تا سر ایران جشن و شادی است،همه پایکوبی می کنند برای پاره تن فاطمه اى جگر گوشه حضرت موسى بن جعفر،یازدهم ذى القعده سالروز ولادت هشتمین امام معصوم، خورشید فروزان خراسان، مایه برکت و افتخار کشور ایران، محبوب دلهاى شیعیان، حضرت على بن موسى الرضا علیه السلام است،اما ارادت اعتقادی و مذهبی خاورانی ها به این امام همام به خاطر نام گذاری خاوران به اسم شهر امام رضا(ع)بسیار ویژه است.
چند سال پیش امام جمعه محبوب و مردمی خاوران حجت الاسلام هاشمی خوابی می بینند که (امام رضا(ع)بر روی پشت بام خانه پدریشان ظاهر می شوند،امام جمعه محترم امام هشتم را به منزل خود دعوت می کنندلذا امام رضا(ع)به امام جمعه می فرمایند بروید و ناودان ها وپشت بام خانه های خود را محکم کنید که بارندگی شدیدی خواهد آمد و…)و بر مبنای این خواب خاوران را به نام شهر امام رضا(ع)نامگذاری می کنند.این اقدام امام جمعه محبوب باعث شد که خاورانی ها ارادت خاص تری نسبت به امام هشتم داشته باشند.
اما در این بین هر ساله لحظه شماری می کنیم تا همزمان با میلاد امام هشتم شاهد برپایی جشنی در خور شان این امام همام در خاوران باشیم ولی متاسفانه هر سال دریغ از پارسال.
کاش خاوران را قبل از میلاد امام هشتم آب و جارو کنیم ما شهر امام رضا(ع)هستیم و به آن افتخار می کنیم.این شب ها ضامن آهو دلها را روانه حرمش کرده اما دریغ از برپایی جشن آبرو مندانه ای برای افتخار ایران عزیزدر خاوران، شاید مسئولین خاورانی با شادی مردم مخالف باشند ،ما عشق به امام رضا(ع)را در شادی تولدش می بینیم وبه خاطر غریب بودنش دلداده او هستیم و عاشق ضمانت کردنش برای آهو.
شایسته است جشنی مردمی و با شکوه برای میلاد این امام عزیز در شهرمان برپا شود ای کاش کارگروهی ایجادشود تا با استفاده از دیدگاه و نظرات افراد ،چه مردم و مسئولین برای برپایی این جشن اقدام کنند بی شک اگر مسئولین دغدغه مالی را بهانه کنندخود مردم خاوران هزینه مراسم را به عشق امام غریبشان پرداخت می کنند،یادمان نرود که همه چیز با پول انجام نمی شود،این کار ها عشق می خواهد و علاقه می طلبد.
ما خاورانی ها نامگذاری شهرمان به نام امام هشتم را یادگاری از پیر فرزانه ، امام جمعه محبوبمان که در بستر بیماری هستند داریم آیا شایسته نیست حد اقل با برپایی با شکوه جشن میلاد امام رضا(ع)علاوه بر نشان دادن ارادتمان به ضامن آهو ،نعمتی که امام جمعه محبوب به ما خاورانی ها هدیه داده اند قدر دانی کنیم ؟
شهر ما نزدیک سومین شهر حرم اهل بیت (ع)است و برادر امام رضا (ع) شاهچراغ مکانی است برای عرض ارادت خاورانی ها ی که سعادت زیارت امام هشتم را ندارند و برادرش را واسطه ی رساندن سلام خود به آقا امام رضا(ع)می کنند. اما در این بین متاسفانه تنها امام زاده شهرمان هم که زیارت گاه عاشقان به ائمه است نیز مظلوم واقع شده و یکی از مظلوم ترین امام زاده گان واجب التکریم است اما چه فایده هر چه ما بگوییم و بنویسیم بر آن برداشت می شود که مابا متولیان و مسئولین مشکل داریم و ما را زیر سئوال می برند که چرا واقعیت ها را نوشته اید؟
اما شنیده ها حاکی از آن است که امسال قرار بر این است که جشن میلاد امام رضا(ع)در پارک شیخ احمدی برپا گرددانشالله که شاهد جشن با شکوه میلاد امام رضا(ع)باشیم.

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

۶ نظر on “کاش خاوران را آب و جارو کنیم/شهرمان به اسم شهر امام رضا(ع)شناخته می شود/ضامن آهو دلها را روانه حرمش کرده اما دریغ از جشن آبرومندانه در خاوران برای افتخار ایران/ما نزدیک سومین شهر مذهبی هستیم/ امام زاده محمد ، واجب التکریم است و مظلوم/”

 • حسین wrote on ۱۷ شهریور, ۱۳۹۳, ۱۳:۵۹

  چرا واقعیت را نمی بینید؟مگر چه بدی داشت جشنی که در مرکز فرهنگی برگزار شد ؟حاج اقا که سخنرانی کردند!حاج اقا صداقت هم که خواند-حاج مرتضی هم که مداحی کرد !اقا سید حسین هم که تلخک بازی در اورد و مردم را خنداند! چه کم بود ؟فقط در خور شان و منزلت امام هشتم-ع-وبه درد بخور نبود که ان هم به بزرگواری اقا ببخشید!!!!!

 • رضوی wrote on ۲ شهریور, ۱۳۹۴, ۲۰:۵۴

  با سلام با توجه به نام گذاری خاوران به نام امام رضا ع شایسته است که جشن های با شکوهی در خاوران برگذار شود

 • اژدری wrote on ۳ شهریور, ۱۳۹۴, ۷:۴۱

  سلام 
  دلیل این که شاهد برپایی جشن با شکوه میلاد امام رضا در خاوران نیستیم بی توجهی مسولین به کار های فرهنگی است

 • محمد حسین wrote on ۳ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۳:۱۱

  الاسلام علیک یا علی ابن موسی الرضا (ع

 • خاورانی wrote on ۳ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۶:۲۶

  بیا خاوران بین صفا و فضا 
  به شهر علی ابن موسی الرضا

 • شب گرد wrote on ۴ شهریور, ۱۳۹۴, ۷:۵۴

  میلاد امام رضا(ع)بر عاشقان مبارک باد

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex