چرا فرهیختگان و چهره های علمی و فرهنگی خاوران از زادگاهشان فاصله گرفته اند؟

چرا فرهیختگان و چهره های علمی و فرهنگی خاوران از زادگاهشان فاصله گرفته اند؟

imagesCAP8GU4C
انسان موجودی اجتماعی است و ناچار به زندگی اجتماعی، چرا که بسیاری از نیازها و توانایی های او در جامعه شکوفا و برآورده می شود. امروزه پیشرفت های شگفت و پر شتاب فناوری در کشورهایی که هنوز گذار از زندگی سنتی به نوین را به خوبی پشت سر نگذاشته اند، درد سر ها و آسیب های فراوانی به بار آورده و می آورد؛ بدبختانه شهر ما نیز همین درد را دارد و شهری که در دهه های گذشته بدون داشتن خیابان های آسفالت، مغازه های شیک و جوان های خوش پوش به لطف داشتن مردمی کوشا، مهربان و با گذشت و از همه مهمتر مسئولیت پذیر ستاره درخشان منطقه بود.
صدفی زیبا و خیره کننده زمانی ارزشمند است که مروارید درخشان داشته باشد ، همچنین است که شهری زیبا و پر از تجمل و درخشش زمانی ارزشمند و دیدنی است که مردمی متناسب با خودش ، درون سینه داشته باشد، پس بهتر است سروران گرامی و نمایندگان شهر همه کوشش و نیروی خود را بر روی ساختمان ها، خیابان ها،کشیدن بلوار،آسفالت خیابان و … متمرکز نکنند و نه تنها بخشی که همه نیرو و اندیشه خویش را بر روی فرهنگ سازی و پرورش شهروندانی مسئولیت پذیر و دلسوز متمرکز کنند، چرا که شهری با شهروندان مسئولیت پذیر و با کیفیت نه تنها قدر کارهای انجام شده را خواهند دانست و پاس خواهند داشت بلکه خودشان نیز در رفع کم و کاستی ها پیشگام و یاور شما خواهند شد.
از آنجا که خاوران بنا به دلایلی نیاز به فرهنگ سازی و آموزش حقوق و وظایف شهروندی دارد. اما اندوهگینانه کار زیادی در این زمینه نشده است و رفتار جوانان و حتی سایرین نیز این کمبود را گواهی می کند. چرا خاوران فرهنگ سرا ندارد؟ چرا با وجود قرار گرفتن در پای کوه ها برنامه کوهنوردی ندارد؟ چرا در خاوران دیگر خبری از برپایی نمایشگاه های مختلف فرهنگی هنری(عکس،نقاشی،صنایع دستی و…)نیست؟چرا خبری از انتشار نشریه های همچون چکاوک،آینه و آدینه،شهروند و… نیست و نشریه شکوفه هم گاهنامه شده و هر از چند گاهی چاپ می شود،خانه فرهنگ خاوران چه شد؟چرا خبری از برپایی همایش های مختلف فرهنگی،علمی،روانشناسی نیست؟چرا فرهیختگان و چهره های علمی فرهنگی این شهرهمچون دکتر جهانی،دکتر هنرور،دکتر منصوری،دکتر محمدی و… از زادگاهشان فاصله گرفته اند مسئولین نباید انجام امور فرهنگی را به فراموشی بسپارند .
اهمیت کار های فرهنگی در حدی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره امور فرهنگی می فرمایند: فرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است. چرا؟ چون فرهنگ، به معنای هوایی است که ما تنفّس میکنیم؛ شما ناچار هوا را تنفّس می کنید، چه بخواهید، چه نخواهید.
به امید اینکه مسئولین شهر خاوران با بهاء دادن به چهره های فرهنگی و فرهیخته خاوران مسائل فرهنگی در اولویت کاری خود قرار دهند

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

۴ نظر on “چرا فرهیختگان و چهره های علمی و فرهنگی خاوران از زادگاهشان فاصله گرفته اند؟”

 • رضوی wrote on ۵ شهریور, ۱۳۹۴, ۸:۵۵

  باید در مدارس و به خصوص دوره راهنمایی جرقه کارهای فرهنگی برای دانش آموزان زده شود

 • خاورانی wrote on ۵ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۲:۳۴

  مقاله ی  جالبی بود

 • خاورانی wrote on ۶ شهریور, ۱۳۹۴, ۲۱:۵۰

  شهردار و.شورا که کارشون فقط عمرانی نیست باید به کارهای فرهنگی نیز اهمیت بدهند

 • شهروند wrote on ۴ آذر, ۱۳۹۴, ۰:۱۸

  سلام 
  فرهنگ سازی بودجه میخواد. اونم دولتی نه شخصی….حمایت میخواد؛ از سر دلسوزی نه تعصب و خودخواهی. امکانات میخواد در حد مردم یک شهر نه محل!
  سپاس :)

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex