به بهانه ی روز خبرنگار:مسئولین شهر خاوران و بخش ،فضای جدید و امیدبخشی را برای فعالیت خبرنگاران فراهم سازند.

به بهانه ی روز خبرنگار:مسئولین شهر خاوران و بخش ،فضای جدید و امیدبخشی را برای فعالیت خبرنگاران فراهم سازند.

52033c2d208b2[1]
سابقه ی فعالیت خبرنگاری در خاوران به صورت حرفه ای ، بالغ بربیست سال می رسد.
انگار معجزه ای بود عده ای نوجوان دهه ی شصتی ، خاوران را به قطب خبرنگاری شهرستان تبدیل کردند و با فعالیت های خود حتی آوازه خاوران را کشوری کردند .ثمره فعالیت این نوجوانان آن زمان انتشارنشریاتی همچون شکوفه،هلال،چکاوک،آینه و آدینه خاوران،شهروند و … بود که از بین این نشریات شکوفه با بیست سال سابقه بلاخره همین چند ماه پیش خشکید و تعطیل شد. نشریه ای که در کشور به عنوان برترین نشریه تجربی برگزیده شد. در این بین هنوز خیلی ها جشن پانزدهمین سال انتشار نشریه شکوفه را فراموش نمی کنند که چند سال پیش با حضور هنرمندان و ورزشکاران برتر استان و کشوربا شکوه خاصی برگزار شد.اما نوجوانان دهه ی شصتی خاوران که سال ها در عرصه خبرنگاری در این شهر فعالیت می کردند با این که در گرفتاری های زندگی غرق شده اند ولی هنوز عشق و علاقه خود را فراموش نکرده اند.با هزینه شخصی نشریه شکوفه را به زیر چاپ می بردندو در حال حاضر نیز سایت خاوران آنلاین و کانال تلگرامی خاورانی ها ادامه دهنده علاقه ی این عزیزان است جالب اینکه بعضی از نشریات کشور و استان نیز منتظرمطالب این نوجوانان دیروز و جوانان امروز خاورانی است.اما افسوس که هیچ وقت کسی به ارزش فعالیت این ,جوانان پی نبرد و بعضی اوقات نیز زیر حجمه های غرض ورزانه مسئولین قرار گرفتند.برایمان جالب است مسئولی که هنوز مهر حکمش خشک نشده به ما می گوید شما تا به حال کار خبرنگاری کرده اید؟و ما هم افسوس می خوریم به حال خودمان و مردم ،زیرا کسی مسئول شده که هیچ اطلاعی از سابقه فعالیت های خبرنگاری در شهرخاوران و بخش ندارد.
اما این چند خط را نوشتیم که اشاره ای به روز خبرنگار داشته باشیم،۱۷مرداد فرصتی است گرانبها برای پاسداشت مقام شامخ انسانهای فرهیخته ای همچون شهید محمود صارمی، شهید رهبر که در راه آگاهی بخشی به آحاد جامعه جان خود را تقدیم کردند و مناسبتی است مغتنم برای تجلیل از خدمات همه خبرنگاران متعهد و دلسوز که با بصیرت، صداقت و تعهد رسالت مقدس اطلاع رسانی را بر عهده گرفته وبه انجام میرسانند. متاسفانه مسئولین شهرخاوران و بخش به خبر و خبرنگار اهمیتی قائل نیستند بجز اندکی از آنان که همواره با حمایت های معنوی خود باعث دلگرمی این قشر زحمت کش و مظلوم بوده اند.
جای تاسف است اعتراف کنیم که بخش زیادی از مدیران شهر و بخش با جایگاه ، اهمیت و نقش و تاثیر رسانه ها و خبرنگاران آشنا نمی باشند این در حالی است در هر جامه ای که میدان فعالیت خبرنگاران گسترده و فراخ باشد میزان موفقیت مدیران افزایش پیدا می کند و در مقابل میزان اشتباهات و آزمون و خطای مدیران کاهش پیدا می کند. سخن کوتاه می کنیم، گفتنی ها بسیار است، بهر حال امیدواریم مسئولان شهر خاوران و بخش با پی بردن به اهمیت و حساسیت فعالیت خبرنگاران، ،فضای جدید و امیدبخشی را برای فعالیت خبرنگاران فراهم سازند.

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex