استاندار فارس:باید خاوران را به شهری آبادتر و با نشاط تر تبدیل کنیم

استاندار فارس:باید خاوران را به شهری آبادتر و با نشاط تر تبدیل کنیم

IMG-20140210-WA0007با پیگیری های شورای اسلامی شهر خاوران و هماهنگی نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان ،استاندار فارس به همراه معاون امور عمرانی،معاون سیاسی و انتظامی،مسئول ستاد بحران،مسئول روابط عمومی و بین الملل و برنامه ریزی و برخی از مدیران کل استان فارس از شهر خاوران دیدار کردو در نشست صمیمی با مردم و امام جمعه شهر خاوران همراه با،نماینده شهرستان در مجلس،فرماندار ،بخشدار منطقه،و گروهی دیگر از مسئولان محترم شهرستان جهرم و بخش شرکت کرد .
در این نشست پس از تلاوت قرآن کریم ،بخشدار حضور مسئولین عالی رتبه به شهرستان و بخش و شهر خاوران را خیر مقدم گفت . سپس رئیس شورای شهر خاوران ضمن خیر مقدم به میهمانان و تبریک ایام الله دهه فجر و تقدیر از حضور شهروندان دراین دیدار ، شهر خاوران را دیاری کهن با قدمتی بالغ بر۲۰۰۰سال تمدن و فرهنگ برشمرد و شهروندان ولایتمدار خاوران را پیشگام در عرصه مبارزه با دوران طاغوت معرفی نمود و با مذهبی خواندن روحیه ی شهروندان خاورانی، همگی را پیرو خط امام و مرید رهبری دانست .وفایی بیکاری، مشکلات خشکسالی،عدم رسیدگی به چهره شهری ،فقدان رفاه شهروندی را عامل اصلی مهاجر فرست بودن خاوران نامید .وی عنوان کرد هم اکنون بالغ بر۱۵۰۰۰نفرخاورانی مقیم کلان شهر شیراز هستند ،در ادامه عدم وجود شبکه دفع فاضلاب را عامل اصلی رها شدن فاضلاب منازل در سطح معابرعنوان کرد و آمار بیماری های میکروبی و ویروسی در خاوران (بخصوص سالک )را در وضعیت بحرانی اعلام نمود و خواستار رسیدگی بیشترمسئولین به این شهر و تخصیص اعتبارات لازم جهت رفع معضلات شد.
سپس نماینده جهرم با تبریک ایام دهه فجر و تقدیر از حضور مردم ،شهروندان خاورانی را مردمی ولایت مدار و دیندار دانست رضایی وجود امام جمعه خاوران را پر برکت خواند و از حضور استاندار و معاونینشان در شهرستان جهرم و خاوران تشکر و تقدیر نمود ،وی ابراز امیدواری کرد که در سفر ۲ روزه استاندار به این شهرستان شاهد مصوباتی در زمینه عمران و آبادانی هر چه بیشترشهرستان باشیم نماینده مجلس شورای اسلامی به مهاجر فرست بودن خاوران اشاره نموده و خواستار ایجاد تدبیری موثر و ایجاد زمینه اشتغال جهت جلو گیری از این پدیده شد. وی ازاعضای شورای اسلامی شهر و شهردار خاوران بابت اقدام در تغییر چهره این شهر با احداث بلوار و ایجاد فضای شهری و پیگیری آسفالت معابر اصلی تشکر کرده و قول مساعد همکاری خود و استاندار محترم را در زمینه ادامه این روند مثبت و همکاری های موثر دیگر داد. و ی ازتلاش بخشدار در خصوص هماهنگی صورت گرفته در بخش تشکر کرد.در ادامه استاندار با عرض تبریک دهه فجر و تقدر و تشکر از زحمات ارزشمند امام جمعه خاوران و تشکر از تلاش شبانه روزی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی لزوم شناساندن انقلاب اسلامی و آرمان های انقلاب اسلامی به نسل جوان را ضروری دانست .احمدی مشکلات اقتصادی موجود را حاصل استقلال ملت غیور ایران در برابر استکبار جهانی عنوان کرد و امیدواری بهبود امور در آینده ای نزدیک را به مردم داد.وی ایجاد اشتغال توسط بخش خصوصی را خواستار شد وعنوان کرد سرمایه داران وارد صحنه شوند.استاندار وظیفه دولت را ایجاد زیر ساخت های اشتغال از قبیل زمین ،آب ،برق،گاز،برق،مخابرات،راه ارتباطی و حمایت در خصوص اعطاء تسهیلات اشتغال زایی دانست .احمدی اعلام کرد در صورت آورده ۲۰ درصدی توسط سرمایه گزاری برای ایجاد کارخانه ،۸۰درصدتسهیلات با سود منطقی از سوی دولت پرداخت خواهد شد.استاندار فارس ابرازامیدواری کرد که با همکاری یکدیگر بتوانیم شهر خاوران را شهری آباد تر و با نشاط تر تبدیل کنیم.وی اظهار کرد قطعا از هیچ گونه کمکی کوتاهی نخواهیم کرد تا بتوانیم با همکاری شما مسئولین و خدمت صادقانه شهری آباد تربرای همشهریان خاورانی داشته باشیم.

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

۵ نظر on “استاندار فارس:باید خاوران را به شهری آبادتر و با نشاط تر تبدیل کنیم”

 • شهروند wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۲, ۵:۳۳

  سلام. یعنی اگه کسی۲۰%سرمایه گذاری کنه بقیه اش دولت بهش کمک میکنه. پس اون بومی که برای رفاه حال مردم ۱۰۰%سرمایه گذاری کرد و پس از یک سال مسئولین پشتش خالی کردند تکلیفش چیه. دیدم که هنوز داره کار ساخت مغازش جهت داروخانه ادامه میده به چه امیدی داره هنوز تو خاوران هزینه میکنه خدا میدونه

 • علی حسین ناصری خانکهدانی wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۲, ۱۳:۵۶

  باسلام.دمت گرم شهروند جان .ای مردم خاوران هوشیارباشین واگاه مثل روز روشنه که سرمایه گذاری ازطرف دولت حمایت که نمیشه هیچ بلکه زمینگیرش هم میکنن .بنده منتقد این نیستم که نباید کسی دیگه ای هم کناردیگری مشغول به کسب وکار وخدمتگذاری باشه بلکه موافق این نوع همکاری هم هستم لذا این راهم بگم که شخصی مثل اقای حسن زاده که حاضر به سرمایه گذاری شده وحالا حمایتش نمیکنند چرا مسئولین درحقش کوتاهی میکنند واورابه خاک سیاه نشاندند؟اینه که همه مردم ازسرمایه گذاری وحشت دارند وحاضربه همکاری نیستند…الهم عجل لولیک الفرج

 • کریم وفایی wrote on ۲۶ بهمن, ۱۳۹۲, ۹:۲۱

  با عرض سلام و تقدیر از حضور سبز شهروندان محترمی که توسعه و پیسرفت شهر زیبای خاوران برایشان مهم بوده و در مراسم استقبال از استاندار محترم و دیگر مسئولین عالی رتبه شرکت فرمودند لازم است به اطلاع برسانم صحبت های استاندار محترم در خصوص حمایت دولت از بخش خصوصی ویژه سرمایه گذاری در بخش ایجاد اشتغال به معنای ساخت مغازه نبود بلکه احداث کارخانجاتی که بتواند ضمن کمک به اقتصاد کشور ، تعدادی جویای کار را نیز به کار وادارد . بعنی سرمایه گذاری به معنای واقعی … موضوع تلاش آقای حسن زاده در احداث داروخانه نیز ، مشکل از اتمام مهلت مجوز داروخانه ی ایشان و عدم تمدید آن توسط دانشکده علوم پزشکی و … بوده که این متن جوابگوی کل ماجرا نیست .

 • شهروند wrote on ۲۸ بهمن, ۱۳۹۲, ۱۲:۵۸

  سلام. آقای وفایی راست میگه. ساخت مغازه سرمایه گذاری نیست بلکه تجهیز یک داروخانه مجهز سرمایه گذاریه. فقط میخواستن حق نسخه ۲۰۰۰تومانی از مردم بجای ۵۰۰تومانی بگیرن. بعدشم من چند سری خودم مراجعه کردم خانم دکتری ندیدم فقط اون دوتا نیروی قبلی که برای داروخانه قبلی کار میکردن الان اینجا هستن. آخه وقتی دکتر داخل داروخانه نباشه چه فرقی با داروخانه قبلی میکنه. چون اسم دکتر رو دارو خونه است مردم باید ۱۵۰۰بیشتر پرداخت کنن تا براش بصرفه و مثل دکتر فیروز بختان ول نکنه بره. من از آقای حسن زاده در مورد حمایت شورا و دکتر رضایی سوال کردم فقط سکوت کرد و چیز انچنانی جز اینکه رزق و روزی خدا میده اکتفا کرد. دلیلشم فهمیدم چون خودش نیروی پمپ گاز شهرداری هست نخواست چیزی بگه وگرنه معلوم بود دل پری داره. داروخانه قبلی شعبه بود ولی الان مردم بدانن که هر موقع دکتر نیست نباید حق نسخه از بیمار گرفته بشه.

 • جواد حسن زاده wrote on ۱ اسفند, ۱۳۹۲, ۲۰:۵۱

  سلام. قضیه داروخانه یه بحث تمام شده است خواهشن دیگه کسی در موردش صحبت نکنه. من خیلی خوشحالم که با کمک همسرم تونستم ۱۴ماه بدون هیچ مشکلی در خدمت مردم خاوران باشم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex