به بهانه ی روز شهرداری:۳۲ سال بر شهرداری خاوران چه گذشت؟

به بهانه ی روز شهرداری:32 سال بر شهرداری خاوران چه گذشت؟

 

A0597350[1]

“Fچهاردهم تیر ماه به عنوان روز شهرداری شناخته می شودو شهر خاوران نیز بالغ بر سی و دو سال است که در ساختمان شهرداری شهرداران مختلفی آمده و رفته اند

 

لذا در مقاله زیر نگاهی خواهیم داشت به هر آنچه بر شهرداری خاوران در مدت سی و دو سال گذشته:

 

 

 

 

امین الله نصراللهی اولین شهردار خاوران بوده که در تاریخ ۱۶/۱۰/۱۳۶۱به عنوان شهردار انتخاب شد.

 

ماجرای انتخاب وی هم بسیار جالب است و از یک خیابان شروع می شود. نصراللهی کمتر از یک سال سکان هدایت شهرداری را به عهده داشته و برنامه ریزی ها و به قول معروف پایه شهرداری را بنا نهاده است.

 

محمد رحیم محمدی: وی دومین شهردار بومی خاوان بوده که از تاریخ ۲۲/۹/۱۳۶۲شروع به فعالیت می کند. بیش از سه سال وی شهردار بوده هنوز خاطرات فعالیتش در ذهن مردم به خصوص افراد قدیمی تر وجود دارد .محمدی جزءشهرداران محبوب خاوران بوده است.

 

محمد کوهمال جهرمی: اولین شهردار غیر بومی خاوران که از تاریخ ۲۳/۱/۱۳۶۶ کمتر از پنج ماه در این پست فعالیت داشته شاهکار وی پرداخت حقوق کارمندان بوده است.

 

مرتضی دهقان: با حضور کوهمال راه حضور افراد غیر بومی در شهرداری هموار می شود.دهقان هم نزدیک به یک سال در شهرداری فعالیت می کند. وی دستاوردی برای خاوران و مردمانش نداشت .تاریخ فعالیت وی از ۱۸/۵/۱۳۶۶بوده است.

 

سید محمود حسینی:۱۱/۷/۱۳۶۷شروع فعالیت سید محمود حسینی به عنوان پنجمین شهردار خاوران می باشد. وی فعالیت های نسبتا خوبی در خاوران انجام داد.

 

رحیم همایون: همایون هم جزءشهردارانی است که مردم خاوران از او به نیکی یاد می کنند. ۱۹/۵/۱۳۶۸زمانی بود که استارت فعالیت همایون به عنوان شهردار زده شد.

 

صدر الله خوشنود: بعد از چهار شهردار غیر بومی باز هم قرعه به نام یک خاورانی افتاد ۸/۷/۱۳۶۹آغاز ۴۴ماه شهردار بودن خشنود بود. وی از آنجا که داماد امام جمعه نیز بود، جایگاه مستحکمی در شهرداری برای خودش ایجاد کرد. کارخانه سنگ شکن ،درخت کاری گلزار شهدا ازجمله کارهایی بود که زمان خوشنود صورت گرفت.

 

گرام نگهداری: سرپرست بودن نگهداری از تاریخ ۲۰/۴/۱۳۷۳شروع شد مشخص نشد چطور آمد و چطور رفت.

 

مجید مرادی: باز هم غیر بومی ها آمدند ۱۴/۱۰/۱۳۷۳او هم تلاش زیادی کرد که حقوق پرسنل عقب نیفتد!!!

 

محسن امیر عضدی: شهردار جهرمی خاوران که عدم حضورش در طول هفته در شهرداری مورد انتقاد همه به خصوص امام جمعه هم قرار گرفت .وی دانشجو بود، هم درس می خواند و هم مدیریت می کرد!!! وی از تاریخ ۷/۷/۱۳۷۵به عنوان شهردار انتخاب شد.

 

مرحوم ابوطالب اکبری: ۲۱/۹/۱۳۷۷آغاز فعالیت وی بود.وی که فردی مومن و حذب اللهی بود در زمان مسئولیت خود با کمبود منابع مالی روبرو بود ولی با تلاش خود تا حدودی کشتی طوفان زده شهرداری را به ساحل آرامش رساند.

 

 اسماعیل شهنازی: وی از کارمندان شهرداری می باشد که چندین مرتبه به عنوان سرپرست انتخاب شده است ۱۳/۶/۱۳۷۹زمان سرپرستی نامبرده می باشد. وی در زمان سرپرستی به خاطر اشراف بر مسائل شهرداری و شهر خیلی از تنش ها و مسائل را مدیریت کرد.

 

عبدالعظیم رضایی:نزدیک به سه سال از شورای اول وقت گرفت نسبتا هم مفید کار کرد و تاریخ ۷/۹/۱۳۷۹به عنوان شهردار انتخاب شد.

 

حسین خانی: پر تنش ترین دوران شهرداری خاوران زمان وی بود. توسط شورای دوم با سلام وصلوات صندلی شهردار را تحویل گرفت .سامان دهی خیابان های خاوران و خارج کردن از حالت خطرناک با تراشیدن تپه های اطراف،مردم دار بودن،موفقیت در جذب بودجه باعث شد که محبوبیت خانی بین مردم روز به روز بیشتر شود. همان افرادی که وی را به عنوان شهردار انتخاب کردند بعداز چند مدت دشمن شماره یک او شدند. تلاش های شبانه روزی برای برکناری او در برابر حمایت های مردم از خانی شکست خورد. تا بالاخره خانی خود استعفایش را تحویل شورا داد. در زمان او مسائلی بین چند نفر از شورا و او رخ داد که قابل ذکر نیست.۹/۴/۱۳۸۲آغاز فعالیت خانی بود.

 

اسماعیل شهنازی:باز هم حکم سرپرستی شهنازی صادر شد ۲۰/۴/۱۳۸۴آغاز دوباره فعالیت های او بود.

 

سید عبدالرضا آیت اللهی:انتخاب این شهردار جوانباعث تعجب شد. اواخر شورای دوم با فعالیت او آغاز شد. برنامه ریزی انتخاباتی دوستان او باعث شد که شورای سوم نیز به دست طرفداران آیت اللهی بیفتد و حامیان سرسختی در شورا داشته باشد تلاش های زیادی برای برکناری او انجام شد ولی حمایت های سه نفره اعضای سوم شورای شهر باعث شد تا آیت اللهی ۷۷ماه شهردار خاوران باشد. پارک شیخ احمدی را او بنا نهاد و از افتخارات مدیریتی خود می داند. ۱۰/۹/۱۳۸۴آغاز فعالیت های او بود.

 

اسماعیل شهنازی:شهنازی باز هم سرپرست شد و نسبت به دو دوره قبل فعالیت چشمگیری داشت اما به خاطر مدارک تحصیلی سرپرستی شهنازی تمدید نشد. خیلی ها راغب بودند که حتی وی به خاطر تجربه مدیریتی به عنوان شهردار انتخاب شود اما منع قانونی جلو این امر را گرفت.

 

امرتضی زاهدی ،مرتضی زاهدی:وی نیز با سرو صدای زیادی به عنوان شهردار خاوران انتخاب شد و اصلا مشخص نشد که چرا زاهدی با اینکه برای خودش و حتی مردم روشن بود که ریاستش بر شهرداری دوام چندانی ندارد مسئولیت این پست را قبول کرد؟

و حالا محمد جواد شریفی بعد از یک سرپرست و دو شهردار بومی به عنوان فردی غیر بومی هدایت شهرداری را به عهده گرفته ،از نظر اکثر مردم نظم خاصی در مدیریت شریفی وجود دارد وی فردی پیگیر در امور است و علاقه زیادی به کار و مسئولیتی که به عهده اش گذاشته شده از خود نشان می دهد کارهای عمرانی خوبی بخصوص در امر زیبا سازی شهر در مدت فعالیت شریفی در خاوران انجام شده است باید منتظر ماند و دید که سرنوشت شریفی در شهرداری خاوران چه خواهد شد؟
 

خاوران آنلاین:  بی شک تمام عزیزانی که به عنوان شهردار در خاوران فعالیت کرده اند برای ما عزیزند و زحماتشان را ارج می نهیم اما دوستان اگر نقدی بر بیان توضیحات در مورد خود و زمان فعالیتشان دارند آمادگی انتشار جوابیه  عزیزان را خواهیم داشت.

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

۵ نظر on “به بهانه ی روز شهرداری:۳۲ سال بر شهرداری خاوران چه گذشت؟”

 • موسوی wrote on ۲۹ مرداد, ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵

  بدون شک اقای زاهدی فردی با ایمان هستند اما مدیریت شان در دبیرستان همیشه چالش برانگیز بود حالا چطور میخواهد یک شهر را مدیریت کند؟
  ضمن اینکه بزرگی فرموده اند کارها را باید به متخصص بدهید نه متدین!

 • کوروش wrote on ۱۱ شهریور, ۱۳۹۲, ۲۰:۲۹

  با سلام
  اگر دنبال شهرار خوب و شهری زیبا هستید شهردارانی مثل شهردار سابق جناب اقای حسین خانی را بر راس کار بیاورید

 • علی حسین ناصری خانکهدانی wrote on ۲۵ آبان, ۱۳۹۳, ۶:۴۶

  باسلام.درکل نظرات هرکسی باید محترم شمرد .درتمام نامبردگان که به عنوان سکاندار شهرداری خاوران بوده اند نقطه قوت ویا نقطه ضعفی هم بدون شک داشته اند اما اگربه وجدان اخلاقیمان رجوع کنیم میبینیم دربین شهرداران یکی جناب اقای محمدرحیم محمدی که ریشه وبنیاد واساس شهرداری را طبق برنامه طوری جلو برد که واقعاقابل ستایش وقابل تقدیر است .
  اما جناب اقای سیدعبدالرضا ایت الهی فردی مدیر ومدبری بود که هم درجذب بودجه هم درکارهای عمرانی ورفاه مردم واقعا موفق بوده ودرزمان سکانداریشان تمام کوچه ها اسفالت وتابلو گذاری شد ومهمترین کار فرهنگیشان احداث پارک شیخ احمدی بود که ازنظرتفریحگاهی مجهز وزیبا رابناکرد واحداث پمپ کازcng که واقعا لازمه یک شهریست وعقب نشینی منازل مسکونی خیابان اصلی که قطعا مشکل بزرکی راازمیان برداشت که بنده شخصا دست ایشان که اولاد حضرت زهرا{س}هست بوسه میزنم که چنین خدمات ارزنده ای رابرای مردم عزیزخاوران ارزانی داشت که قسم میخورم این همه فعالیت ایشان فقط به فقط برای رضای خداوند ورفاه حال شهروندان خاورانی بوده است .هرکدام ازاین شهرداران نامبرده فعالیتهایی داشته اند که جای تقدیروتشکر دارد اما تهمتهای ناروا همیشه زده میشود اما این عزیزان باصبر وحوصله وسعه صدر منتظررحمت الهی باشند…باتشکرازمدیریت سایت خاوران انلاین…الهم عجل لولیک الفرج

 • محمد خاوران wrote on ۱۲ دی, ۱۳۹۳, ۱۰:۲۵

  سلام

  به نظر من همین آقای شریفی هم یه مدت دیگه برکنار خواهد شد.درکل شهر ما تا چند سال دیگه به روستا تبدیل میشه و این به نفع ماست چون پول برق و گاز و… با تعرفه شهری پرداخت نمیکنیم

 • حجت الاسلام...... wrote on ۲۲ تیر, ۱۳۹۵, ۱۴:۱۴

  سلام
  به نظر من هریک خوب کار کرده اند
  من الله توفیق

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex