هشدار به مسئولان خاورانی درباره وسایل بازی غیراستاندارد پارک شیخ احمدی

هشدار به مسئولان خاورانی درباره وسایل بازی غیراستاندارد پارک شیخ احمدی

park

اپیزود اول :

  پارک شیخ احمدی ؛ پارکی واقع شده  در دامنه کوههای خاوران  با چشم اندازی از زیباترین عناصر طبیعت ؛آب و درخت  و روشنی و خنکای نسیمی که مهربان می وزد . چندسالی است که در این منطقه به همت شهردار وقت  پارک شیخ احمدی  احداث گردیده است . طبیعت زیبا و منحصر بفرد خاوران با وجود  این فضای تفریحی علاوه بر اهالی شهر ساکنان روستاها و شهرک های اطراف  و نیز مسافران زیادی را مجذوب خود ساخته است. شب های تابستان  آلاچیق  ها و سکو های آن  میزبان مهمانان و گردشگران زیادی است که با بهره گیری از طبیعت بکر شهر لحظات فرح بخشی را تجربه می کنند. در بخشی از محوطه آن  یک پارک کودک است  که وجود آن  اقبال مراجعان به این پارک را دو چندان کرده است .  بهر تقدیر برای  بچه های این منطقه که به هیچ نوع  تفریح و سرگرمی دسترسی ندارند اسباب بازی های  اندک  و محدود آن  که شاید در حد یک پارک محله ای هم نیست غنیمت بزرگی است.

اپیزود دوم :

تعطیلات مدرسه، گرمای داغ تابستان ، پدر که خسته از سرکار می آید و انتظار کودکانه بچه ها برای خنک شدن هوا و رفتن به تنها پارکی که  در این منطقه است . شبهای تابستان شلوغ تراز همیشه است .زیر یکی از آلاچیق ها  مستقر می شوند . تا پدر و مادر به خودشان بیایند بچه ها مثل برق خودشان را به محوطه اسباب بازی ها رسانده اند. پدر قند را به دهان می گذارد و استکان چای را به دهانش نزدیک می کند . ناگهان صدای  جیغ و فریاد کودکانه ای بلند می شود. پدر ناخودآگاه استکان را رها می کند و برمی گردد صدا آشناست .در محوطه بازی دخترکوچولوی ۵ ساله اش نقش بر زمین شده و کودک دیگرش بر بالین دخترک لرز لرزان اشک می ریزد.  بله سقوط از سرسره غیر استاندارد بر روی کف غیر استانداردتر پارک کودک. دخترک ۵ ساله  روزهاست در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نمازی شیراز بستری است با لکه خونی که روی مغزش جا خوش کرده است.

اپیزود سوم :

 سکوها و آلاچیق های پارک شیخ احمدی همچنان میزبان خانواده هایی است که با  فراغ بال و اعتماد کامل به خدمات شهری کودکان خود را برای بازی به آنجا می آورند فارغ از آنکه استاندارد سازی محل بازی کودکشان پشت همه زیبایی های این پارک تفریحی محو و فراموش شده است.

طبق آمارهای جهانی  در هر ۵/۲ دقیقه، یک کودک در زمین‌های بازی دچار آسیب می‌شود.  حال آنکه بیش از نیمی از حوادث و صدمات کودکان در زمین های بازی ناشی از سقوط و زمین خوردگی است .  لزوم حمایت از کودکان و مراقبت از سلامت آنها استانداردسازی زمین بازی در هر نقطه ای از دنیا را اجتناب ناپذیر می نماید.

هما حاصلی

درباره نویسنده

161مطلب نوشته است .

۷ نظر on “هشدار به مسئولان خاورانی درباره وسایل بازی غیراستاندارد پارک شیخ احمدی”

 • شهروند wrote on ۱۶ مرداد, ۱۳۹۲, ۱۴:۳۳

  بهتر است شهرداری هرچه سریعتر کف محوطه اسباب بازی را مثل پارک سروستان یا شیراز با کف پوشهای مخصوص انجام دهد.

 • شهروند خاورانی wrote on ۱۶ مرداد, ۱۳۹۲, ۱۴:۳۴

  شهرداری هرچه سریعتر کف محوطه اسباب بازی را مثل پارک سروستان یا شیراز با کف پوشهای مخصوص انجام دهد.

 • رضا wrote on ۱۶ مرداد, ۱۳۹۲, ۱۴:۳۵

  خداکند این اتفاق اولین وآخرین باشد

 • رضا wrote on ۱۶ مرداد, ۱۳۹۲, ۱۴:۳۸

  امیدواریم از این به بعد شورای شهر جدیت بیشتری برفعالیت های شهر داشته باشد و اینجور اتفاقات پیش نیاید

 • سعید wrote on ۱۹ مرداد, ۱۳۹۲, ۱۳:۰۹

  ناگهان چه زود دیر می شود . مسیولان کاری کنید

 • 8 wrote on ۶ آذر, ۱۳۹۲, ۱۵:۴۴

  لطفا برای سکوهای پایین کنار پارک فکری کنند که وسایل نقلیه رفت امد نکنند

 • ایمان wrote on ۹ شهریور, ۱۳۹۴, ۱۴:۵۷

  سلام .امیدوارم روشنایی پارک شیخ احمدی درست بشه خیلی تاریکه .ایمان سبزی هستم مسعول شهر بازی 

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex