جای خالی جشنواره برداشت خرما در خاوران

جاي خالي جشنواره برداشت خرما در خاوران

images

یکی از راههای شناخت مناطق مختلف محصولات کشاورزی آن خطه بوده است .خاوران نیز به دلیل دارا بودن آب و هوای خاص، منطقه بکر برای رویش و ثمر دهی درختان مختلف می باشد ،که سر آمد همه آنها درخت استوار نخل است خرمای خاوران که بیشتر شاهانی است مرغوبیت منحصر به فردی در منطقه دارد ،اما به دلیل عدم توجه مسئولین و مردم در زمان برداشت و بسته بندیجایگاه ویژه ای در سبد خانوار ایرانی ندارد.
با آغاز فصل برداشت محصول خرما بهتر است که مسئولین به خصوص اعضاءشرکت تعاونی باغداران همراه با شهردار و شورای شهر در جهت شناخت هر چه بهتر خرمای خاوران اقدام نمایند.در این راه بهترین روش برپای جشنواره خرمای خاوران می باشد که با یک برنامه ریزی دقیق می توان هم خرما و هم محصولات جانبی آن(شیره خرما،نان خرما،قند خرماو…)را به مصرف کننده شناخت و بازار درآمد از خرما را برای همشهریان رونقی دوباره بخشید. ای کاش که مسئولین با خواندن این مطلب تا دیر نشده نسبت به برپای این جشنواره اقدام نمایند تا حد اقل هم باعث شناخت بیشتر خاوران در استان و کشور شده و هم راه را برای معرفی محصولات شهرمان هموار کند.

درباره نویسنده

748مطلب نوشته است .

یک نظر on “جای خالی جشنواره برداشت خرما در خاوران”

  • عباسی wrote on ۵ آبان, ۱۳۹۴, ۱۰:۴۶

    یاد جمشید خاوری ،ان شیر مرد عرصه ی هنر وفرهنگ و اگاهی بخیر. تا او بود خاوران هم زنده بود . وقتی او را کلاغان در قفس کردند همه چیز مُرد!

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پایگاه خبری تحلیلی خاوران آنلاین. محفوظ است.
Powerd by Colex